Утеплення мінеральною ватою

Утеплення мінеральною ватою

Утеплення стін мінеральною ватою і за зовнішнім виглядом, і за технологією монтування нагадує утеплення пінопластом, проте має декілька характерних відмінностей. Наприклад, утеплення стіни мінеральною ватою проводиться за допомогою спеціального клею, який для пінопласту не підходить. А клей для пінопласту, відповідно, не підходить для мінеральної вати.

Мінеральна вата за своїми властивостями абсолютно не поступається пінопласту. Навіть навпаки –  перевершує його. Теплопровідність мінеральної вати вища, ніж у пінопласту. До того ж цей матеріал абсолютно не горить та не виділяє жодних токсичних газів, а просто плавиться при високих температурах. Мінеральна вата служить у 2 рази довше ніж пінопласт. Будівля, утеплена мінеральною ватою, буде «дихати», оскільки матеріал є повітропроникним. Таким чином, утеплення лазні мінеральною ватою є ідеальним. Звичайно, утеплення стін мінеральною ватою коштує більше, ніж утеплення пінопластом, проте не набагато.

Як відомо, близько 25% тепла  у будинку втрачається через стелю. Тому, якщо дозволяє висота кімнати, найкращим рішенням буде зробити підвісну стелю, а між гіпсом і плитою укласти мінеральну вату. Утеплення стелі мінеральною ватою тепер є найпоширенішим способом ізоляції.

Проте найкращим варіантом є утеплення мінеральною ватою одночасно і стін, і стелі. На стіни зсередини приміщення кріпиться гіпсокартон, а в порожній простір між гіпсом і стіною укладається мінеральна вата. Виходить так званий «ефект термоса». Оскільки мінеральна вата є повітропроникною, в будинку не буде надмірної вологи, а значить жодної цвілі і грибків на стінах та стелі.

Найпоширенішими продуктами із мінеральної вати є мінераловатні плити і мати. Монтується мінеральна вата на спеціально підготовлену основу, яка повинна бути чистою, сухою, не мати плям жиру чи фарби. Попередньо основа ґрунтується. Для того, щоб плити з мінеральної вати приклеювалися якісно, поверхня повинна бути рівною.

Спеціальний клей для мінеральної вати наноситься на стелю або стіну. Плиту притискають до стіни і фіксують за допомогою спеціального дюбеля. Довжина дюбеля залежить від товщини плити. Його «втоплюють» в мінеральну вату, щоб при подальшій обробці він не заважав.

Залишити відповідь