Технологія монтажу мінеральної вати

Технологія монтажу мінеральної вати

Перш за все, при утепленні мінеральною ватою, фасад будівлі необхідно повністю очистити, прибрати все зайве. Потрібно домогтися максимально гладкої поверхні. Варто звернути особливу увагу на металеві деталі. Їх не повинно бути взагалі. Через рік вони зможуть покритися іржею, що буде дуже шкодити зовнішньому вигляду будівлі.

Наступний етап – чистка поверхні від пилу, фарби та штукатурки. Чим більш гладка і рівна поверхня, тим кращим буде результат. Готову для роботи поверхню розділяють на зони за допомогою горизонтальних, вертикальних і діагональних шнурів. Потім по цих зонах встановлюються планки, які фіксуються за допомогою дюбелів. На цьому етапі варто підготувати спеціальний клей для мінеральної вати. Іноді виробники вказують на пачках, який саме клей підійде для даного виду вати.

На лист мінеральної вати зі зворотного боку потрібно нанести клей. Клею має бути достатня кількість, оскільки, якщо його буде мало, вата не триматиметься. Але і якщо клею буде більше, ніж передбачалося, то ефективність вати знизиться. Готовий лист можна приклеювати до стіни. Таким чином, слід заповнити всі зони.

Потім мінеральна вата обробляється спеціальною захисною речовиною, яку наносять на вату тонким шаром. Зміцнюють всю конструкцію за допомогою армуючої сітки, яку вдавлюють всередину вати. Зверху наноситься ще один захисний шар.

Для довгої служби мінеральної вати слід також нанести на всю площу фасаду спеціальну штукатурку. Це робиться для захисту мінеральної вати від механічного руйнування. Така поверхня є також більш привабливою. Роботі зі штукатуркою варто приділити особливу увагу. З полімерцементною штукатуркою потрібно працювати безперервно, не змінюючи консистенції води і штукатурки. В іншому випадку з’являться стики, які будуть псувати весь зовнішній вигляд. Свіжу штукатурку необхідно оберігати від дощів впродовж доби. Якщо ж фарба кольорова, то впродовж 3 діб. Якщо погода буде вологою, варто ізолювати фасад на декілька днів.

Залишити відповідь