Утеплення балкону

Утеплення балкону

Безліч сучасних квартир не вирізняються великими розмірами. Тому для збільшення своєї житлової площі власники квартир все частіше стали переробляти балкони і лоджії під додаткові повноцінні кімнати або з’єднувати їх з житловими кімнатами і кухнею.

Утеплення та оздоблення лоджії або балкона зсередини дозволяє позбутися вогкості і протягів у квартирі.

Будівельники рекомендують при виборі утеплювача для балкона або лоджії дотримуватися наступних правил:

  • утеплювач повинен бути максимально легким, щоб не чинити додаткового навантаження на бетонну плиту підстави (ця рекомендація поширюється тільки на балкони, при утепленні лоджії вага матеріалу не грає великої ролі);
  • висока міцність утеплювача – обов’язкова умова для такого виду робіт, температурні перепади не повинні привести його в непридатність.

Найчастіше балкон і лоджію утеплюють за допомогою мінеральної вати і пінопласту, а як облицювальний матеріал вибирають одну з різновидів вагонки.

Мінеральна вата

Цей матеріал має хаотичну волокнисту структуру. Завдяки своєму складу він має багато переваг:

  1. низька теплопровідність;
  2. хороша міцність, довговічність;
  3. опірність горінню, стійкість до температурних перепадів;
  4. екологічність, стійкість до появи цвілі, грибка, комах і гризунів;
  5. внаслідок здатності пропускати пар, стіни, утеплені мінеральною ватою, «дихають».

Мінеральна вата – матеріал недорогий. Її монтаж простий: утеплити балкон своїми руками не складе труднощів. На додачу, цей матеріал є хорошим звукоізолятором.

 

Теплоізоляція стелі і стін

Всі щілини обробляють монтажною піною, проклеюють герметичною стрічкою. На стіни і стелю через кожні 0,5 м кріплять брус розміром 50 * 40 мм. Гідроізоляцію стін і стелі можна зробити з товстої поліетиленової плівки, яку фіксують степлером на брус.

Плити мінеральної вати прокладають спочатку на стелі, потім на стінах. На стелю краще встановлювати більш щільні плити. Мінеральну вату клеять на спеціальний клей, розведений до консистенції густої сметани. Його наносять на плити широкими мазками. Обережно згинають матеріал «горбиком» всередині, вкладають в проміжок обрешітки, притискають по всій площі, щоб вона щільно стала. Плити мінеральної вати повинні бути трохи більших розмірів призначеного для неї гнізда, оскільки згодом вони дадуть невелику усадку і можуть утворитися порожнечі. Після висихання клею утеплювач кріплять на дюбелі-грибки.

Зверху монтують шар пароізоляції з товстої поліетиленової плівки. Місця стиків проклеюють скотчем.

Залишити відповідь